Top

El Yazması Kitap Ekspertiz

El Yazması Kitap Ekspertiz olarak şunu da belirtmeliyiz ki bu kitapların bir yerlerde çok uzun süreler iyi korunmadan saklanmaları veya kullanılmamaları hem inancımız gereği, hem de kitabın anlam ve önemi bakımından doğru bir davranış değildir. Bu tarz kitaplarınız var ise bunları değerlendirme yoluna gitmek sizin için en yapılması gerekendir.

Bu özel kitabın meraklısı olan ve okum aşkı ile yanıp tutuşan yüreklere hitap etmek için satış mağazamızda bir birinden değerli kuranı kerim kitapları yer almaktadır. Bu kitaplar arasında tarihi çok eskilere dayanan ve el yazması şeklinde olanları da vardır. Genelde satın aldığımız bu kutsal kitapların satılmasında ki en büyük nedenin doğru muhafaza edilemeyeceği kaygısındandır.

El Yazması Kitap Ekspertiz Hizmeti

Firmamız objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika ekspertiz firmamızla iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasa dışı ürün alım ve satımı yapılmaz.

Eski el yazma Kitap’ larınızın yapılan ön değerlendirme sonrası El Yazma Kitap alanlar olarak ekspertiz imiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir .Yapılan değerlendirme sonucu objenin El yazması Kitap alanlar için bir Antika El Yazması Kitap Ekspertiz raporu oluşturulur.

El Yazması Kitap Değeri Nasıl Anlaşılır?

El yazması Antika Kitap, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan el yazması El yazması Kitap verilen bir tanımdır. El yazması Kitabın Antika olması belirli şartlara bağlıdır;

  • El Yazması Kitap yazıldığı zaman
  • El Yazması Kitap yazarının bilinirliği
  • El Yazması Kitap üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • El Yazması Kitap ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • El Yazması Kitap ender bulunur bir eşya olması

Bu ve diğer özelliklerle El Yazması Kitap değeri belirlenir. Bir el yazması Kuran-ı Kerimin Antika değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyan El Yazması Kitaplar ile Antika El Yazması Kitaplar Arasında Fark Vardır.
El yazması Kitaplar halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır. Firmamız eski ve antika değeri taşıyan Antika Alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir.

Antika Kitap Ekspertizi Nasıl Yapılır?

Whatsapp İnternet veya posta aracılığıyla göndereceğiniz fotoğraflara bakarak eseriniz için bir ön değerlendirme yapabilmekteyiz. Ön değerlendirmeden iyi bir netice çıktığı takdirde, eserin kendisini mutlaka görmemiz gerekmektedir.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA
WhatsApp chat