Top

Antika Kılıç Ekspertiz

Antika Kılıç Ekspertiz günümüzde oldukça geniş bir yelpazeye dağılmış olmasıyla beraber pek çok farklı eşya için de artık antika tabiri kullanılmaktadır. Bütün Antika Kılıçların antika eşya değildir ve antika olduğu kesinleşen antikalarda da fiyat farkı bulunmaktadır ve farklı değerler mevcuttur. Antikacı Kılıç işlem ve tadilat görmemiş olması oldukça önemlidir. Yıpranmamış olarak korunan eski dönemlerden günümüze ulaşan Antika Kılıç eşyalar / objeler, değer açısından fark yaratıcı özelliğe sahiptirler.

Kılıç, tarih boyunca birçok uygarlık tarafından kullanılmış, metal veya başka malzemelerden yapılmış çeşitli boyutlarda olabilen, keskin kenarlı, sivri uçlu, delici ve kesici olan ateşsiz silahtır. Bazı kaynaklara göre kılıç, modern ateşsiz silahların atasıdır. Tarih boyunca birçok uygarlık kendi kültürlerine özgü kılıçlar yapmıştır.

Görüşme sağlayarak elinizdeki Antika Osmanlı Kılıç Ekspertiz yaptırabilirsiniz. Antika Kılıç Değerleri Belirtildikten sonra, Müzayede Çıkarma ya da Satın Alma Gibi Olanaklar Sağlamaktayız.

Osmanlı Kılıç Ekspertiz Hizmeti

Osmanlı Kılıç Ekspertiz olarak şunu da belirtmeliyiz ki bu kitapların bir yerlerde çok uzun süreler iyi korunmadan saklanmaları veya kullanılmamaları hem inancımız gereği, hem de kılıç anlam ve önemi bakımından doğru bir davranış değildir. Bu tarz Kılıçlarınız var ise bunları değerlendirme yoluna gitmek sizin için en yapılması gerekendir. Antika Osmanlı Kılıç Ekspertiz Hizmetleri.

Bu Kılıçlar arasında tarihi çok eskilere dayanan ve Eski Türk kılıçları şeklinde olanları da vardır. Genelde satın aldığımız bu kılıçların satılmasında ki en büyük nedenin doğru muhafaza edilemeyeceği kaygısındandır.

Eski Kılıç Ekspertizi Hizmeti

Firmamız objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika ekspertiz firmamızla iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasa dışı ürün alım ve satımı yapılmaz. Eski Osmanlı Antika Kılıç yapılan ön değerlendirme sonrası Antika Kılıç olarak ekspertiz imiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir .Yapılan değerlendirme sonucu objenin Antika Kılıç alanlar için bir Antika Kılıç Ekspertiz raporu oluşturulur.

Antika Osmanlı Kılıç Değeri Nasıl Anlaşılır?

Osmanlıca Antika Kılıç, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan antika Osmanlı Kılıç verilen bir tanımdır. Osmanlı Kılıç Antika olması belirli şartlara bağlıdır;

  • Antika Kılıç yapıldığını zaman
  • Antika Kılıç ‘ın Yapıldığı Malzeme
  • Antika Kılıç üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • Antika Kılıç ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • Antika Kılıç ender bulunur bir eşya olması
  • Antika Kılıç Üzerindeki İşlemeler

Bu ve diğer özelliklerle Osmanlıca Kitap değeri belirlenir. Bir Osmanlı Kılıç Antika değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyan Antika Kılıç Alanlar arasında da fark vardır. Antika Kılıç Ekspertizi halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır.
Firmamız eski ve antika değeri taşıyan antikaları alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir.

Antika Osmanlı Kılıç Ekspertizi Nasıl Yapılır?

Whatsapp İnternet veya posta aracılığıyla göndereceğiniz fotoğraflara bakarak eseriniz için bir ön değerlendirme yapabilmekteyiz. Ön değerlendirmeden iyi bir netice çıktığı takdirde, eserin kendisini mutlaka görmemiz gerekmektedir.

Asya’dan Avrasya ve Anadolu’ya göçen Türkler, yanlarında getirdikleri kılıçlarla tüm Ortadoğu’nun kılıç şekillerini derinden etkilemişlerdir. İlerleyen dönemlerde Osmanlı’nın yükselişiyle birlikte, Osmanlı Kılıcı adıyla Avrupa’yı da etkilemiştir. Türkler’in gücüne güç katan, Osmanlı’nın cihan imparatoru olmasına yardım eden, kimsenin hayallerinin ulaşamadığı yerlere ulaşan işte tam olarak bu kılıçlar dı.

Kilij, Ağır Kilij, Yatağan, Gaddare, Şaşmir, Karabela, Dımışki, Hançer, Memlük Kılıçı, Pala

Call Now ButtonŞİMDİ ARA
WhatsApp chat