Top

Antika Hat Yazı Ekspertiz

Antika Hat Yazı Ekspertiz yapan firma olarak şunu da belirtmeliyiz bir yerlerde çok uzun süreler iyi korunmadan saklanmaları veya kullanılmamaları hem Hat Yazı anlam ve önemi bakımından doğru bir davranış değildir. Bu tarz antika Hat Yazıınız var ise bunları değerlendirme yoluna gitmek sizin için en yapılması gerekendir.

Antika Hat Yazı sözlük anlamı yazılı kağıt, mektup anlamlarına gelen Hat Yazı, bir tarih terimi olarak ise Osmanlı Devletinde bazı memuriyetlere tayin edilenlere, görevlerini ve yetkilerini belirten, padişahın tuğrasını taşıyan ve tayin emirlerini ihtiva eden belgelere denir Bir Hat Yazıta, verilen görevin cinsi, yeri, geliri veya maaşı, verilenin ismi, niçin verildiği ve kendisinden ne istenildiği, kumandanlık, ser darlık veya diğer bir görev tevcihi için ise Hat Yazı sahibinin salahiyet derecesi de belirtiliyor.

Hat Yazılar, tımar, iltizam, muafiyet, mukataa, malikane ve imtiyaz Hat Yazıları; beylerbeyilik, nişancılık, defterdarlık, vezirlik gibi memuriyetlerin Hat Yazıları; imamet, hitabet ve tababet mezuniyeti Hat Yazıları gibi konularına göre isimlendirilir. Bu arada, Osmanlı Devletinde padişahlar değiştikçe bütün Hat Yazılar değiştirilerek, yeni padişahın tuğrası ile yeni Hat Yazılar verilirdi. Antika Hat Yazı Ekspertiz

Antika Hat Yazı Nasıl Alınır?

Eski Osmanlı Hat Yazı görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasadışı ürün alım ve satımı yapılmaz. Antika Eski Hat Yazı yapılan ön değerlendirme sonrası Eski Osmanlı Hat Yazı alanlar olarak ekspertizimiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir. Yapılan değerlendirme sonucu objenin El Yazması Kitap Antika Hat Yazı alanlar için bir değeri olduğu anlaşıldığı takdirde alım / satım için gerekli teklif verilir.

Antika Osmanlı Hat Yazı Nasıl Anlaşılır?

Antika Osmanlı Hat Yazı Ekspertizi maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan antika Osmanlı Hat Yazı için verilen bir tanımdır. Osmanlı Hat Yazı Antika olması belirli şartlara bağlıdır;

  • Hat Yazıın yazıldığı zaman
  • Hat Yazıı Yazan Kişinin bilinirliği
  • Hat Yazı üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • Hat Yazı ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • Hat Yazıın Yazılmış Olduğu Dönem

Bu ve diğer özelliklerle Osmanlı Hat Yazı ‘ın değeri belirlenir. Bir el yazması Hat Yazı Antika değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyan El Yazması Kitaplar ile Antika El Yazması Kitaplar Arasında Fark Vardır. El yazması Kitaplar halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır.
Firmamız eski ve antika değeri taşıyan Antika Alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir.

Antika Osmanlı El Yazma Hat Yazı Ekspertizi Nasıl Yapılır?

Whatsapp İnternet veya posta aracılığıyla göndereceğiniz fotoğraflara bakarak eseriniz için bir ön değerlendirme yapabilmekteyiz. Ön değerlendirmeden iyi bir netice çıktığı takdirde, eserin kendisini mutlaka görmemiz gerekmektedir.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA
WhatsApp chat