Top

Antikacılar

Antikacılar

Antikacılar

Antikacılar Aslında pekte severim oraları, huzur dolu kalabalık ama manevi sessizliği yüksek sevimli bir yerdir. Antika çarşısı, buram buram antika kokan sokakları..

Bir o kadar eski ve eskiye dair her şeyle ilgili. Antikaya öyle ilgi alaka gösterirlerdi ki kendi kendime benim mi göremediğim bir şey var dediğim dahi olurdu. Ben ise gerek aileden gerek çevreden gelen tek düzene karşı farkı bir hayatı seçen, sabahları akşamları birbirine karışmış, heyecanı hiç dinmeyen ama olduğu yerde hiçbir zaman kalıcı olamayan göçebe gibi.

Antikacılar İletişim

O kadar ilginçtir ki ufacık dükkanlar içinde tarih barınır. Amcanın elinde bir vazo sanki geçmişin el izi var üstünde, hafif eğri asılmış bir resim fi tarihinde yapılmış sanki bugünün aynası hayretler içerisinde bakakalırsın. Sen onları resim sanırsan bir bakmışsın ki senin hayatına ressam olmuş o yaş almış antika eşyalar.

Çukurcuma Antikacılar
İstanbul Avrupa yakasından bulunan ve en çok ürün çeşitliliğine sahip Çukurcuma’da yer alıyor. Çok eski antika satıcılarının bulunduğu Çukurcuma Antikacılar ürün çeşitliliği açısından da oldukça zengin. Eski teneke kutulardan mücevherlere kadar birbirinden renkli ürünleri bulabileceğiniz Çukurcuma’da 18. yüzyıldan kalma antikalara bile rastlamak mümkün.

Üsküdar Antikacılar
İstanbul’da bulunan içinde en eski olan Üsküdar’da bulunan Üsküdar’dır. Neredeyse yarım asırdır ayakta duran antikacıların sahiplerinin çoğu eski İstanbullu. Bu antikacılarda Osmanlı döneminde kalma pek çok eşyaya bulmanız mümkün.

Kadıköy Antikacılar
İstanbul’un en güzel semtlerinden olan Kadıköy Tellalzade sokakta bulunur. Adeta uluslararası bir antikacı. Hemen hemen Avrupa ülkelerinin birçoğundan gelen antikalara rastlayabilirsiniz. Bu eşyalar arasında piyanolardan küçük biblolara kadar pek çok farklı antika bulabilirsiniz.

Horhor Antikacılar
İstanbul’un hatta dünyanın en büyük antıka çarşısı Aksaray’da bulunan Horhor Antikacılar dır. 200’den fazla dükkâna ev sahipliği yapan çarşıda Avrupa’dan gelen antikalardan Osmanlı döneminden kalma pek çok eşyaya ulaşabilirsiniz. Kendinizi adeta bir zaman tünelinden geçiyormuş gibi hissedeceğiniz çarşıda çok küçük ürünlerden mobilyalara kadar pek çok ürünü inceleyerek sahip olabilirsiniz.

Ermeni Antikacılar
Ermeni Osmanlı ve diğer tüm modeller için firmamız sitesinde gezintiye çıkabilirsiniz. Müzayede, Değerli Tablolar ve Antikalar.  Dilerseniz de elinizde bulunan ürünleri tarafımıza ulaşarak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Genelinde Tüm Antikalarınızı Ücretsiz Ekspertiz Sonrası, Değerinde Nakit Olarak Alıyoruz.
Aşağıdaki seçeneklerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA