Top

Antika Silah Ekspertiz

Antika Silah Ekspertiz günümüzde oldukça geniş bir yelpazeye dağılmış olmasıyla beraber pek çok farklı eşya için de artık antika tabiri kullanılmaktadır. Bütün Antika Silahların antika eşya değildir ve antika olduğu kesinleşen antikalarda da fiyat farkı bulunmaktadır ve farklı değerler mevcuttur. Antikacı Silah işlem ve tadilat görmemiş olması oldukça önemlidir. Yıpranmamış olarak korunan eski dönemlerden günümüze ulaşan Antika Silah eşyalar / objeler, değer açısından fark yaratıcı özelliğe sahiptirler.

Silah, tarih boyunca birçok uygarlık tarafından kullanılmış, metal veya başka malzemelerden yapılmış çeşitli boyutlarda olabilen, keskin kenarlı, sivri uçlu, delici ve kesici olan ateşsiz silahtır. Bazı kaynaklara göre Silah, modern ateşsiz silahların atasıdır. Tarih boyunca birçok uygarlık kendi kültürlerine özgü Silahlar yapmıştır.

Görüşme sağlayarak elinizdeki Antika Osmanlı Silah Ekspertiz yaptırabilirsiniz. Antika Silah Değerleri Belirtildikten sonra, Müzayede Çıkarma ya da Satın Alma Gibi Olanaklar Sağlamaktayız.

Silah Ekspertiz Hizmeti

Osmanlı Silah Ekspertiz olarak şunu da belirtmeliyiz ki bu kitapların bir yerlerde çok uzun süreler iyi korunmadan saklanmaları veya kullanılmamaları hem inancımız gereği, hem de Silah anlam ve önemi bakımından doğru bir davranış değildir. Bu tarz Silahlarınız var ise bunları değerlendirme yoluna gitmek sizin için en yapılması gerekendir. Antika Osmanlı Silah Ekspertiz Hizmetleri.

Bu Silahlar arasında tarihi çok eskilere dayanan ve Eski Türk Silahları şeklinde olanları da vardır. Genelde satın aldığımız bu Silahların satılmasında ki en büyük nedenin doğru muhafaza edilemeyeceği kaygısındandır.

Eski Silah Ekspertizi Hizmeti

Firmamız objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika ekspertiz firmamızla iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasa dışı ürün alım ve satımı yapılmaz. Eski Osmanlı Antika Silah yapılan ön değerlendirme sonrası Antika Silah olarak ekspertiz imiz objeyi yerinde görmek için verilen adrese gelebilir .Yapılan değerlendirme sonucu objenin Antika Silah alanlar için bir Antika Silah Ekspertiz raporu oluşturulur.

Antika Silah Değeri Nasıl Anlaşılır?

Osmanlıca Antika Silah, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan antika Osmanlı Silah verilen bir tanımdır. Osmanlı Silah Antika olması belirli şartlara bağlıdır;

  • Antika Silah yapıldığını zaman
  • Antika Silah ‘ın Yapıldığı Malzeme
  • Antika Silah üzerinde bulunan deformelerin miktarı
  • Antika Silah ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
  • Antika Silah ender bulunur bir eşya olması
  • Antika Silah Üzerindeki İşlemeler

Bu ve diğer özelliklerle Osmanlıca Kitap değeri belirlenir. Bir Osmanlı Silah Antika değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyan Antika Silah Alanlar arasında da fark vardır. Antika Silah Ekspertizi halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır.
Firmamız eski ve antika değeri taşıyan antikaları alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir.

Antika Silah Ekspertizi Nasıl Yapılır?

Whatsapp İnternet veya posta aracılığıyla göndereceğiniz fotoğraflara bakarak eseriniz için bir ön değerlendirme yapabilmekteyiz. Ön değerlendirmeden iyi bir netice çıktığı takdirde, eserin kendisini mutlaka görmemiz gerekmektedir.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA
WhatsApp chat