Top

Antika Halı Ekspertiz

Antika Halı Ekspertiz

Antika Halı Ekspertiz olarak şahane dokuması ile faklı motif tasarımı olan tüm halılarınızın ekspertizi yapmaktadır. Desenleri son derece özgün olan halılarınızı inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit olacak şekilde halılarınızı almaktadır. Çeşitli renk ve motifler ile işlenmiş halılarınızı satarak antika sevenler ile buluşturabilirseniz.

Halı ve Kilimler, yapıldıkları yer ve zamana göre sınıflandırılabilir. Koleksiyoncuların en çok ilgi gösterdikleri önemli antikalar arasında Halı ve Kilimler gelmektedir.

Atadan, Dededen kalma Halı ve Kilimlerinizin Antika değerinin olup olmadığının belirlenmesi işlemine Halı Ekspertizi denilmektedir.

Eski Antlka Halı Nasıl Anlaşılır

Eski olan her halıyı antika olarak değerlendirmek yanlıştır. Eski bir halının antika olabilmesi için yaşı dışında daha birçok özelliğe sahip olması gereklidir. Eski halıların dokunma yılları, yöreleri, özellikleri ile ilgili araştırmacı yazarların, koleksiyoncuların ve tüccarların yüzyıllardır sürekli tartışmakta olduğu unutulmamalıdır.

Eski bir halının değerinde rol oynayan unsurlar sırasıyla halının yaşı ve yöresi, halının deseni ve rengi, halının nadirliği (çok görülen bir tip olup olmaması), halının ölçüsü (küçük ölçülerin kullanım sahası daha geniş ve daha çok kimse tarafından talep görecek olması), halının durumu (kondisyonu) ve en önemlisi halının sahibi tarafından ne derece sevilip benimsendiğidir.

Halının yaşı Halının yaşı eski bir halıda aranan özelliklerin başında gelir. Bugün bir halının antika olabilmesi için yaklaşık 100 yılın üzerinde bir yaşa sahip olması gereklidir. Çünkü antika bir halıda aranan diğer özelliklerin sadece böyle bir halıda olma olasılığı vardır. Halı yaşının tespitinde tam ve kesin bir sonuca ulaşmak ancak halı veya kilim üzerine dokunmuş tarih bilgisi ile mümkündür.

Eski halı ve kilimlerin pek çoğunda bu gibi tarih bilgilerine rastlanmaktadır. Tarih bilgisinin dokumasında kullanılan yazı dokuyucunun hangi kökenden olduğu hakkında da bilgi verir. Örneğin, Müslüman Türkler Arap alfabesini, Hıristiyan Rumlar Latin alfabesini ve Hristiyan Ermeniler Ermeni alfabesini kullanmışlardır. Bazı halılarda tarih soldan sağa değil, sağdan sola doğru yazılmıştır. Bu durum halının, gerçek tarihi taşıyan orijinalinin arka yüzünden bakılarak dokunduğunu gösterir.

Antika Halı Alanlar

Antika Halı Alanlar Satmayı Düşündüğünüz tüm antika halılarınızın değerini iletişim seçeneklerimizden herhangi biriyle irtibata geçip antika halılarınızın resimlerini whatsapp, mail yada Tıkla teklif al seçeneklerinden her hangi biriyle göndermeniz durumunda 5 dakika içinde fiyat teklifimizi sunuyoruz. Teklifimizi kabul etmeniz durumunda adresinize araç sevk ediyoruz. Halılarınızın ödemesini nakit yapıyoruz.

 

Antika Halı Alan Yerler

Antika Halı Alan Yerler halının yaşı ne diye önemlidir; Antika halının yaşının önemi tabi ki  vardır çünkü halının antika olup olmadığı yaşından belli olur. 70 ve üstü senelerde olan bir halı desen ve dokuması veya rengi ile alakalı olarak değer kazanır ve değeri düşer. Bunu örnekleyecek olur isek  Bünyan halısını örnek verelim; Bünyan halısı birçok desende üretilmiştir. Bünyan halının serpme desen dediğimiz mavi tonlu ve kırmızı taban renkli halılar kilim desenli Bünyan halılara göre değeri iki kat fazladır.

Kafkas Kazak Halı Alanlar, Fethiye Halı Alanlar, Tebriz Halısı, Hereke Halısı, İran halısı, İpek halı, Yağcı bedir halısı, Kars Halısı, Milas halısı, Antika yörük halıları, Sivaz Cezaevi, Bünyan halısı, Uşak halısı, Isparta halısı, Anadolunun tüm illerindeki halı türleri ayrıca tüm kilim türlerini alım satım yapmaktayız.

Eski Halı Alanlar

Eski Halı Alanlar Firmamız Objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir. Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasa dışı ürün alım ve satımı yapılmaz. Halı için bir değeri olduğu anlaşıldığı takdirde alım / satım için gerekli teklif verilir.

Eski Antika Halı Fiyatları

Yukardaki Yazılı Olan Bilgiler Dahilinde, Halı incelememeniz tamamlandıktan sonra Antika Halınız için, Antika Halı Fiyatları Çıkarılır. Ekspertiz Raporu sonrasında Dilerseniz Halılarınız, verilen değer üzerinden nakit olarak satın alınılır.

Antika Halı Ekspertiz

Türkiye Genelinde Tüm Antikalarınızı Ücretsiz Ekspertiz Sonrası, Değerinde Nakit Olarak Alıyoruz.

Aşağıdaki seçeneklerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Sizin de Bir Böyle Halınız varsa, Bizlerle iletişime geçiniz!

ŞİMDİ ARA