Top

Antika Pazarı

Antika Pazarı

Antika Pazarı

Antika Pazarı Yaşanmışlıkların hikâyesini keşfetmeye ve kendini başka bir zamanda hissetmeye hazır mısın? O zaman İstanbul daki Pazarlar ile ilgili bilgileri sizinle paylaşalım..

“Geçmişe Açılan Kapı”

Feriköy Antika Pazarı

Feriköy Antika Pazarı; Antika ve nostalji düşkünlerini ağırlıyor. Her hafta pazar günü kurulan bu pazara, rağbet de fazla haliyle. Pazarda; plaklardan, kitaplara, dergilere, hediyelik eşyalara, zamanı yansıtan fotoğraflara ve kartpostallara, mutfak eşyalarına ve porselenlere, çevirmeli telefonlara, sigara ve çakmak gibi zamanı yansıtan koleksiyonlara, daktilolara, magnetlere, eski paralara ve daha birçok eşyaya ulaşabilmen mümkün. Aynı zamanda dönem modasını yansıtan birçok takı aksesuar ve kıyafeti de zevkine göre buradan temin edebilirsin. Feriköy Bomonti’ de bulunan bu pazar, aynı zamanda antika severler için açık hava müzesi niteliğinde bir görsel şölen yaratmaktadır. Ayrıca İstanbul’un en yaygın olarak bilinen antika pazarları arasında yer almaktadır.

Dolapdere Antika Pazarı

Dolapdere Antika dönem modasını yansıtan bolca kıyafet ve aksesuar bulabilirsin. Elektronik cihazlar ve ev dekorasyonu için kullanabileceğin aksesuarları temin edebilirsin. Ancak Dolapdere bitpazarı eski güzelliğinden yavaş yavaş arınmaya başlamış durumda. Bu pazarda, çöp olarak nitelendirilebilecek eşyaların da sergilendiğine tanık olabilmen oldukça muhtemel. Pazar günleri kurulan bu pazarda, genellikle eşyaların, yere serilen bezlerin üzerinde sergilenerek alıcılarını beklediğine şahit olacaksın. Pazarın içerisinde yer alan Panayia Evangelistria Rum Kilisesi ise görülmeye değer güzellikte. Tarihi yapısı ve mimarisi ile ortama gizemli bir hava katıyor.

Üsküdar Antika Pazarı

Üsküdar ilçesinde bulunan bu çarşının adı çok bilinmese de, buradan diğerlerine kıyasla daha avantajlı ve daha uygun fiyata eşyalar temin edebilirsin. Üç katlı olan Üsküdar Antika, ihtiyacınız olan veya aradığın birçok şeye ulaşabilmen mümkün. Bu çarşıda, antika eşya tamiri hakkında da fikir edinebilirsin. Aynı zamanda çarşı esnafının güvenilirliği de ikna edici niteliktedir. Kilim, halı, rozet, hediyelik ve süs eşyaları, plaklar, kitaplar gibi birçok ürün dükkânları süslemektedir.

Horhor Antika Pazarı

Fatih’te bulunan Horhor antika pazarı her bütçeye uygun bir şeyler bulabilmek mümkün. Yedi katlı olan bu çarşının da adı diğer antika çarşılarına göre, az bilinen ve ziyaret edilen yerler arasında yer alıyor. Müze olarak nitelendirilebilecek güzellikte olan bu çarşıda, ev eşyalarından mutfak aksesuarlarına kadar aradığın birçok şeyi bulabiliyorsun.

Beyoğlu Çukurcuma Antika Pazarı

Çukurcuma Antika Pazarı, Antikacı dükkânı bakımından oldukça zengin bir yer. Hat sanatından, nakış işlemelere, cam ürünler ve birbirinden farklı objelere yer verilen bu dükkânlarda ürün yelpazesi fazlasıyla geniş.

Bu bölgede dükkânlar; Çukurcuma caddesi, Çukurcuma cami sokağı, Bostancı başı sokağı, Turnacıbaşı sokağı, Faik paşa caddesi gibi alanlara dağılmış durumdadır. Bu sokaklarda dolaşırken zamanda yolculuk yaptığını hissedeceksin. Ancak antikanın şans işi olduğunu ve bir şey alırken mutlaka pazarlık yapılması gerektiğini unutulmamalı.

Kadıköy Antika Pazarı

Her hafta cumartesi günü kurulan bu pazarda, ayda bir açık arttırma yapılması planlanıyor. Tüm antika severleri aynı çatı altında toplamayı başaran Kadıköy Pazarı, aynı zamanda fiyatların uygunluğu konusunda da kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Eskiden Salı pazarının kurulduğu yerde kurulan pazar, kapandıktan bir süre sonra esnafın ve antika severlerin talebiyle tekrardan hayat bulmuş durumda.

Aynı zamanda Kadıköy’de bir de antikacılar sokağı yer alıyor. Kadıköy özgürlük parkı girişinde yer alan bu sokakta; kitaplar, dergiler, cam eşyalar, toprak eşyalar, hediyelik eşyalar, porselen ürünler, tablolar, piyanolar, avizeler, aksesuarlar ve biblolar, plaklar, tarihi belgeler ve madalyalar gibi seni geçmişe götürecek daha birçok eşya bulabilirsin.

Türkiye Genelinde Tüm Antikalarınızı Ücretsiz Antika Ekspertiz Sonrası, Değerinde Nakit Olarak Alıyoruz.
Aşağıdaki iletişim seçeneklerden bizlere ulaşabilirsiniz.

ŞİMDİ ARA