Top

Antika Kama Alanlar

Antika Kama Alanlar

Antika Kama Alanlar günümüzde oldukça geniş bir yelpazeye dağılmış olmasıyla beraber pek çok farklı eşya için de artık antika tabiri kullanılmaktadır. Bütün Kama antika eşya değildir ve antika olduğu kesinleşen antikalarda da fiyat farkı bulunmaktadır ve farklı değerler mevcuttur.

Uzman Ekspertiz Arkadaşlarımızla Görüşme sağlayarak en değerli parçaları firmamız tarafından alımlarını yaparak, antika köşesi yaratmak isteyenler ile buluşturabiliriz. Antikaları toplamak ilginç ve hayat boyu süren bir hobi olabilir; bu da hem eklenecek eğeleri ararken hem de koleksiyonunuzu görüntülerken size zevkli saatler katacaktır.

Antika Kama Alanlar

Kama Nedir?

Kama İki yanı da bilenmiş bir çeşit bıçaktır. Taşımaya elverişli olduğundan silah olarak kullanılır. Kamalerin boyutları değişkendir. Örneğin OrtaÇağ’da kullanılan bazı çeşitlerinin boyu 45 santimetreye ulaşmaktadır. Kamaler günümüzde süs eşyası olarak da kullanılmaktadır.
Arapça asıllı bir kelime olan hancer (hıncer, hıncir, çoğulu hanâcir), ortalama 30-35 cm. uzunluğunda eğri, sivri uçlu, çift veya tek ağızlı bir bıçak türü olup eğriliğinden dolayı düz ve çift ağızlı kamadan ayrılır; namlu uzunluğu 45 santimetreyi geçenler kısa kılıç sayılır. Namlusu kın denilen bir mahfaza içinde ve kabzası kolaylıkla ele gelebilecek şekilde bel kuşağına sokularak veya kemere yahut boyuna asılarak taşınır. Savaş alanından çok teke tek çarpışmalarda kullanılır ve fırlatıldığında bir uzak dövüş silâhı görevi yapar. Eğri olmasının sebebi, ilk vuruş anında eğri kılıcın daha iyi kesmesi gibi bunun da daha iyi ve daha kolay saplanmasıdır. Kavsi içe gelecek şekilde tutularak hasmın göğüs kısmı hedef alınıp genellikle yukarıdan aşağı doğru vurulur.

Antika Kama Ekspertiz

Antika Kama Ekspertiz işlemini ücretsiz yapan firmamız, elinizdeki Kamaleriniz için ekspertiz raporu hazırlamaktadır. Bu işlem tamamen ücretsizdir. Sizde Antikalarınızı Ekspertiz yaptırmak için, ürünlere ait fotoğraf ve ihtiyaç olursa videolarını, whatsapp yada email aracılığıyla firma yetkilimize ulaştırmanız yeterlidir.

Elinizdeki Eski Kamalerinizi Değerinde Alım Satım Yapmaktayız. Sizde Antlka Kama Satmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Antika Kama Alan Yerler

Antika Kama Alan Yerler Görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir. Antika alan / Satan şirketimizle iletişime geçerek sahibi olduğu veya almak istediği ürünle ilgili bilgi alabilir.

Hizmetlerimiz tamamen yasaldır. Tarihi eser ve diğer yasa dışı ürün alım ve satımı yapılmaz.

Antika Kama Nasıl Anlaşılır?

Kama Alanlar olarak, maddi değeri olan tüm eski, sanatsal değeri bulunan ve az bulunan ürünlere verilen bir tanımdır. Ürünün antika olması belirli şartlara bağlıdır;

Ürünün yapımı / yapıldığı zaman
Ürünün ustası / kullananın bilinirliği
Ürünün üzerinde bulunan deformelerin miktarı
Ürünün ünlü bir kişiye veya tarihsel bir döneme ait olması
Ürünün ender bulunur bir eşya olması

Kama işlem ve tadilat görmemiş olması oldukça önemlidir. Yıpranmamış olarak korunan eski dönemlerden günümüze ulaşan Antlka Kama eşyalar / objeler, değer açısından fark yaratıcı özelliğe sahiptirler.

Antika Eski Kama Fiyatları

Yukarıdaki özellikler Kamalerin değerini belirlemektedir. Bir Ürünün Antlka Kama değeri taşıması için yaşlı olması gerektiği gibi tarihi eser özelliği taşıyanlar arasında da fark vardır. Halk arasında alım satımı yasal olarak yapılabildiği gibi tarihi eserlerin alım satımının yapılması bazı kanunlara bağlıdır. Firmamız eski ve antika değeri taşıyan antikaları alan ve eski ve antika değeri taşıyan antikaları satan bir şirkettir. 50 senelik, 100 senelik, 150 senelik, 200 senelik

Antika Kama Alım Satım

Antika Kama Alım Satım yapan firmamız, Türkiye Genelinde Tüm Antika larınızı Ücretsiz Ekspertiz Sonrası, Değerinde Nakit Olarak Alıyoruz.
Aşağıdaki seçeneklerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Osmanlıda Günümüze Kamaler Ve Çeşitleri

Geçmişi ile her zaman gurur duyan bir toplum olarak özellikle Osmanlı imparatorluğu ve yaptıklarıyla birlikte yüzyıllarca dünyaya hükmetmeyi başarmış bir toplumuz. Geçtiğimiz dönemlerde hem savaş stratejisi hem de akın koruma silahları konusunda Osmanlı İmparatorluğu’nun unutulmayan çözümleri bugün halen dikkat çekiyor.

Eski Kama Alanlar

Eski kama alanlar Birbirinden kaliteli Kama bıçak ve kılıç modelleri ile birlikte bu kültürün halen yaşadığını ve çok kaliteli ürünlerini bize tanıttığını söyleyebiliriz. Adeta çelik işleme merkezi olarak bilinen Denizli Yatağan ilçesinde bugün halen geçmişteki ürünlerle birebir aynı olan eserler ortaya koymaktadır. Sert çelik kalitesi keskin ve parlak sonuçları ile birlikte bu konuda gerçekten çok hoş Kama çeşitleri karşımıza çıkmaktadır.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA