Top

Antikacı Dükkanı

Antikacı Dükkanı

Antikacı Dükkanı gezmeyi sevdiğim en güzel yerlerden biri. Birbirinden güzel, tarih kokan eşsiz ürünler mevcut. Antika dükkanlarında insanlara dair çok kıymetli anılar var. Bir şehrin güzel yerlerini ziyaret etmek nasıl keyifliyse, geçmişte yaşamış olan insanların ardında bıraktığı eşyaları ziyaret etmek de o kadar güzel.

Tarih boyunca kurulan devletlerin yadigarlarını muhafaza etmeleri, saklamaları, antikaya duyulan önemi arttırmıştır. Ayrıca bazı insanlarda eski eserlere karşı aşırı merak vardır. Koleksiyon Erler ve Antika Alıcıları gibi.

Bunların neticesinde paha biçilmez antika koleksiyonları meydana gelmiştir. Devletlerin yıkılması, yangın, sel, deprem gibi felaketler, bunlardan pek çoğunun harap olmasına sebep olmuştur.

Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan yıkılışına kadar muhafaza edilebilen eserler, müzelerimizde saklanmaktadır. Bunların hepsi birer tarihtir. Kazılarda çıkan pek çok eşya, kıymetini bilemediğimiz için veya çalınarak yurt dışına kaçırılmaktadır. Maalesef Pek çok eserimiz bu sebeplerden dünya devletlerinin müzelerini süslemektedir. Günümüzde hemen hemen her devlet antika eserlerin memleket sınırları dışına çıkarılmasını yasaklamıştır. 

Antika Dükkanı

Antika Dükkanı Antikacı toplayan, satın alan ve satan, yani ticaretini yapan kişilere denir. Türkiye’de 19. yüzyılda antikacılık müstakil meslek haline geldi. Daha önceleri müstakil olmamakla beraber, çeşitli eşyanın ticaretini yapan kişiler tarafından alınıp satılırdı. 

Antika eşyanın değeri, tarihi olması kadar ait olduğu dönemin sanatını yansıtmasıyla da ilgilidir. Bu bakımdan yüksek bedellerle alınıp satılmaları bu piyasayı oldukça genişletmiştir. Değerlerini ancak uzmanların ve piyasanın tayin etmesi sebebiyle antika, kişiler ve hatta şirketler için bir yatırım aracı haline gelmiştir. Zaman zaman antika eşya alım-satımı ile uluslararası finans hareketleri hakkında iddialar ortaya atılmaktadır.

Neden Biz?

Şu anda İstanbul ilimizin tüm ilçelerinde antikacı dükkanı mevcut olup bu hizmeti  her yerde yapmaktadırlar. Artık insanlar antika dükkânı aramak yerine ceplerinde ki akıllı telefonlar ile  bizlere hızlı ulaşabilsin diye Sitemizi kurduk.

Amacımız ticaret yapıp kar etmektir. Fakat bunu yaparken dürüstlüğe ve güvenirliliğe dikkat ederek müşterilerimizi kandırmadan aldatmadan temiz bir şekilde ticaret yapmaktır. Bir bakarsınız diğer bir  zaman da 1 veya 2 sene büyük eşya para eder bu değiş genlik çok olunca bazen antikacı bile eşyanın gerçek değerini bilemez. Hatta birçok eşyada zarar bile eder.

Antikacı olmak kolay değildir bir kişiye antikacı demek için dükkân açması değil o meslek de ne kadar  hizmet verdiği ile alakalıdır.

Türkiye Genelinde Tüm Antika larınızı Ücretsiz Ekspertiz Sonrası, Değerinde Nakit Olarak Alıyoruz.
Aşağıdaki seçeneklerden bizlere ulaşabilirsiniz.

ŞİMDİ ARA