Top

Antika Çini Alan Yerler

Antika Çini Alan Yerler

Antika Çini Alan Yerler

Antika Çini Alan Yerler Eski eşyaları sevenler için ve bulduğunuz eskiye dair eşyaları da antika değerinde satış yapmak adına sizler de sitemizden yararlanabilecek daha uygun kendi değer fiyatına da birçok kalıntılarınızı antika alanlara satabileceksiniz.

Antika Çini Alanlar

Antika çini alanlar alım satım hizmeti veren Antika Çarşısı olarak belirli özelliklere sahip olan eskileri bir araya getirenlerin bulunabilmesinde İstanbul birinci sırada geliyor. İstanbul’da antika sektörünün oldukça yoğun olmasıyla beraber, antikacılar çarşısı arayışı içerisinde olanlar için doğru bir hedef olarak da ön plana çıkar.

Antika Çini Alanlar, Elinizdeki Antika değerinde Satın Alır. Antika Madalya Alanlar Eski eşyaları sevenler için ve bulduğunuz eskiye dair eşyaları da antika değerinde satış yapmak adına sizler de sitemizden yararlanabilecek daha uygun kendi değer fiyatına da birçok kalıntılarınızı antika alanlara satabileceksiniz. Antika Çini Tabak Alan Yerler Firmasıdır. Çini Porselen Takımı Alan Yerler Firmasıdır.

Antika Çini Nedir?

Antika Çini Geçmiş Zamanlardan, Günümüze kadar gelen Çiniler için verilen bir terimdir. Çini, bir yüzü sırlı, su geçirmez bir tabaka veya cam ile seramiğin ateşle birbirine kaynaştırılması sonucu ortaya çıkan levha demektir. Eski Çini Alan Yerler Antika Çini firma Uzmanımızın objenin görülmesine ve objeye değer katan kriterlerin tespitinde uzman bir şirkettir.

Bir tür killi topraktan yapılan ve fırında pişirilen, bir yüzeyi sırlanmış, çeşitli renk ve motiflerle süslenmiş, seramik parçasına çini denir. Çini yapma sanatı da çinicilik diye adlandırılır. Doğu’da başlayan ve Eski Çini Alan Yerler büyük ölçüde gelişen çinicilik, Araplar aracılığıyla Mallarca adalarına ve İspanya’ya, (Granada, Valencia, Toledo, Barselona, vb.) kadar yayılmış, 14. yy’da İtalya’da (Floransa, Siena, Urbino, Gubbio, vb.) çini atölyeleri kurulmuş, 16. yy’dan başlayarak, çini yapımı Avrupa’nın her yanında (Fransa, Hollanda, Almanya, vb.) yaygınlaşmıştır.

Eski Çini Alan Yerler

Eski Çini Alan Yerler antika çarşısı olarak çeşitli kategoride antikalara sahip olanların bulunabilmesi internet üzerinden mümkün olduğu gibi aynı zamanda fiziksel olarak iletişim kurulabilmesi de mümkündür. Günümüzde farklı kategorilerde antikaları bir araya getiren antika koleksiyoner bulunur. Antika koleksiyon er olarak hizmet veren antikacılar ise daha geniş bir portfolyeye sahip olmaktadırlar. Eski Çini Alan Yerler

İznik Çinisi Alan Yerler

İznik Çini Sanatının ana hatlarının oluşmaya başladığı Anadolu Selçukluları dönemindeki ilk en önemli teknik gelişme, sırlı tuğla tekniği ve düz renkli çinilerdir. Bu dönemin renkleri firuze, kobalt mavi, patlıcan moru ve siyahtır.

Antika Çini Alanlar Bu renklerde üretilen sırlı ve sırsız tuğlalar, değişik düzenlemelerle, yatay, dikey, zikzak veya diyagonal kompozisyonlarla kullanılır. Yine Anadolu Selçukluları tarafından çini sanatına getirilen bir diğer yenilik de Mozaik Tekniğidir. Geometrik kompozisyonların oluşturulduğu bu teknikte, bitkisel motifler, kufi ve sülüs yazılar kullanılmıştır.

Antika Alanlar Firmamız, Antika Çini Ekspertiz Hizmeti Sonrasında, Antika çinilerin izi değerinde nakit olarak almaktadır.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA